ATLAS – dynamiczny system podeszwy

Jednym z elementów określanego przez markę 3D systemu amortyzacji, który zabezpiecza użytkownikom obuwia bezzmęczeniowe chodzenie jest dynamiczny system podeszwy, a dokładniej INNOFLEX SYSTEM i ten element postaram się Państwu szczegółowo opisać.

ATLAS stosuje najnowocześniejsze technologie i realizuje anatomiczne potrzeby każdego z użytkowników obuwia. Nowy INNOFLEX SYSTEM oparty jest na całościowej konstrukcji podeszwy, a jego zadaniem jest wsparcie osoby noszącej buty w każdej fazie ruchu.

Już od pierwszego, aż do ostatniego kontaktu z podłożem, kompleks podeszwy jest stale kierowany przez tą samą linię siły przebiegu o nazwie INNOFLEX LINE. Steruje ona w sposób optymalny siłą nacisku od pięty aż po czubek palców stopy, jednocześnie je wspierając.

Za odpowiednie rozprowadzenie energii, a więc jej rozłożenie i tłumienie odpowiedzialne są szczególne obszary zlokalizowane w części piętowej, jak np. tzw. Strefy Cloud – CLOUDZONE.

Wieloformatowe powierzchnie podeszwy będące w szczególności wyposażone w absorbujący siłę nacisku materiał MPU przyjmują a następnie oddają w fazie ruchu skumulowana energię. W ten sposób gwarantują i zapewniają swobodne, pozbawione zmęczenia poruszanie się przez cały dzień pracy.

Szczegóły konstrukcji podeszwy:

WYCIĘCIA FLEX

Na podeszwie zastosowane liczne i podatne na fazę ruchu WYCIĘCIA FLEX, które wspierają naturalny chód, a poprzez swoje odpowiednie rozłożenie zapewniają doskonałą przyczepność i równowagę.

DYNAMICZNA STRUKTURA

Zastosowanie w przedniej części ułożenia stopy dynamicznej struktury DYNAMIC PLATES umożliwia perfekcyjne przeniesienie przedniej energii nacisku, przy zdecydowanej możliwości zachowania prawidłowej postawy ciała

INOFLEX LINE

INNOFLEX SYSTEM przejmuje pozostałe siły i poprzez zaplanowany ruch prowadzi je do środka w celu uzyskania optymalnego punktu amortyzacji.

STREAFA CLOUD

Siły nacisku i silne uderzenia zostają poddane absorpcji i osłabieniu w początkowej fazie ruchu poprzez zlokalizowaną w części piętowej strefę CLOUD – CLOUDZONE, tak ażeby użytkownik obuwia miał tak samo dużo energii na koniec dnia, jak na jego początku. Specjalnie ukształtowane profile wspierają i zapewniają bezpieczeństwo poruszania się. Dzięki temu podczas chodzenia nie trzeba wkładać zbyt wiele siły w stabilizację stawu skokowego.

W materiale wykorzystano informację udostępnione przez markę ATLAS